Grupa psychoterapeutyczna MBT-G comiesięczna

Dla kogo
Grupa MBT-G jest skierowana do osób, które często czują się zagubione w swoich emocjach, mają trudności ze zrozumieniem siebie i innych, a relacje z bliskimi bywają dla nich źródłem bólu i frustracji. Może to być również odpowiednia forma terapii dla tych, którzy zmagają się z uczuciem pustki, niepewnością w kontaktach z innymi, a ich życie emocjonalne przypomina rollercoaster – pełne nagłych wzlotów i upadków.
Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się myśleć: "Dlaczego moje relacje zawsze są takie skomplikowane?", "Dlaczego moje emocje są tak trudne do zrozumienia i opanowania?", "Dlaczego nie mogę znaleźć prawdziwego zrozumienia w kontaktach z innymi?", to udział w grupie MBT-G może być dla Ciebie właściwym krokiem. W tej grupie nie tylko znajdziesz wsparcie, ale także nauczysz się lepiej rozumieć siebie i innych, co może prowadzić do głębszych i bardziej satysfakcjonujących relacji.
Psychoterapia oparta na mentalizacji to podejście o potwierdzonej skuteczności. To rodzaj psychoterapii, która koncentruje się na rozwijaniu zdolności mentalizacji, czyli umiejętności rozumienia własnych myśli, uczuć, przekonań i intencji oraz myśli, uczuć i intencji innych osób. Mentalizacja jest kluczowa dla zdrowych relacji interpersonalnych i stabilności emocjonalnej, a MBT pomaga lepiej zrozumieć i zarządzać swoimi wewnętrznymi doświadczeniami.
Co wyróżnia naszą grupę?
Grupa spełnia dwa kluczowe zadania. Po pierwsze, uczestnicy będą poszerzali swoją wiedzę w ramach psychoedukacji, co pozwoli im szerzej spojrzeć na towarzyszące im trudności. W grupie będziemy kłaść szczególny nacisk na obszary związane z przywiązaniem.
Grupa będzie również w dużym stopniu miejscem do obserwowania siebie, uzyskiwania i dawania konstruktywnych informacji zwrotnych, co pozwoli na pogłębianie samoświadomości oraz trening nowych umiejętności w sprzyjającej atmosferze.
Obszary psychoedukacji:
Czym jest mentalizacja i postawa mentalizująca?
Co oznaczają problemy z mentalizacją?
Dlaczego mamy emocje i jakie są ich podstawowe typy?
Jak rejestrujemy i regulujemy emocje? Mentalizacja emocji.
Znaczenie relacji przywiązania?
Przywiązanie i mentalizacja.
Co to jest zaburzenie osobowości?
O leczeniu opartym na mentalizacji.
Lęk, przywiązanie i mentalizowanie.
Depresja, przywiązanie i mentalizowanie.
Podsumowanie i wnioski.
Informacje ogranizacyjne
Dzień spotkań: niedziela
Częstotliwość spotkań: raz w miesiącu (łącznie 11 spotkań)
Godzina: 10:00 - 18:30 (w trakcie 1,5 godz. przerwa obiadowa)
Czas trwania grupy: 11 miesięcy
Koszt udziału w grupie: 700 zł za miesiąc
Miejsce: Gdynia ul. 10 lutego 27/2
Terminy spotkań:
23.03.2025
27.04.2025
25.05.2025
22.06.2025
20.07.2025
24.08.2025
28.09.2025
26.10.2025
30.11.2025
21.12.2025
25.01.2026
Uwaga! Ze względu na kilkutygodniowe przerwy między sesjami osoby, które decydują się na udział w grupie muszą mieć pewność, że będą mogły być obecne w zaplanowanych terminach spotkań grupy. Prosimy o przemyślaną decyzję.
Terapeuci

Kamil Kowalik

Agata Milik - Brzezińska